Bu haber kez okundu.

ALLAH'IN MUAZZAM ESERİ YARATILIŞIN KÖKENİ, BİLİM ADAMLARINCA ANLATILDI!

TBAV (Teknik Bilim Araştırma Vakfı), dünyaca ünlü bilim adamlarını bir araya getirerek son bilimsel gelişmeler hakkında önemli bir çalışmaya imza attı. Dünyaca ünlü bilim adamları 

Haber Ajansımızın Genel Yayın Yönetmeni Araştırmacı - Yazar Kursad BERKKAN'ın da davetli olarak katıldığı "Yaşamın ve Evrenin Kökeni Uluslararası Konferansı" Din ve Bilim arasında oluşturulmaya çalışılan uçurumun aslında var olmadığını, dinin her zaman bilim ile çatışan değil aynı noktada birleşen iki faktör olduğu anlatıldı. 

Bilim konferansı hakkında açıklama yapan Kursad BERKKAN izlenimlerini şu sözlerle ifade etti;

"Gelişen dünya da görüyoruz ki İngiliz Derin Devleti yıllardır süren gizli bir operasyon yürütüyor. Sahte deliller ile insanların algılarıyla oynayarak Darvinist bir düşünceye yönlendirilen insanlar ne yazık ki bilinç altlarına yerleştirilen bu düşünceyi bugün güçlünün zayıfı ezme iç güdüsü ile ortaya çıkan ve kesinlikle Allah'ın yasalarına uymayan bir bir yaşam felsefesiyle sürdürüyorlar. Oysa Allah tüm dinlerde barışı ve kardeşliği emreder. 

Bununla birlikte bir takım bilim adamları bu materyalist düşüncenin esiri olmuşcasına ellerindeki deliller tek tek çürütülmesine rağmen savundukları fikriyattan vazgeçmemektedir. Bunu hayretle izliyoruz zira Tevrat ve İncil'de evrenin genişlediği anlatılırken, yine kutsal kitabımız Kur'an'da da benzer ifadelerle Zariyat suresi başta olmak üzere pek çok yerde evrenin genişlediğinden bahsedilir. Ve Allah görüleceği üzere bilim adamlarının dilinden konuşmaktadır. Çünkü bilim adamları da yakın bir geçmişten itibaren evrenin genişlediği fikrini kabul ettiler. Peki tüm dinler bilimsel veriler ile örtüşüyorsa neden din ve bilim aynı potada buluşamıyor?

Sanırım sorunun cevabı Şeytan & İnsan ilişkisinde gizli. Türkiye'de böylesine bir konferansın yapılması gelecek nesillere bırakacağımız akılcı bir düşüncenin alt yapısını oluşturuyor. Umuyoruz ki Allah'ın en kuvvetli öğretisi olan "Sevgi" limanında gönüllerimiz demir alır ve böylesine önemli bilimsel çalışmalara imza atmaya devam ederiz."
 

Konferansa katılmak üzere Amerika'dan gelen ve dünya çapında önemli bilimsel çalışmalarıyla tanınan konuklar şunlar;
 

DR. FAZALE RANA: 

RTB (Reasons to Believe)’in Araştırma Bölümü Başkan Yardımcısı olan ve biyokimya dalında uzmanlığı bulunan Rana, biyokimya, genetik, ve sentetik biyoloji alanında çalışmalar yapıyor. Yaratılışın bilimsel delilleri konusunda iki kitabı ve birçok makalesi, belgeseli, podcast’i bulunan Rana, çeşitli televizyon ve radyo röportajları yanı sıra dünyanın çeşitli yerlerinde 500’den fazla üniversitede, konferansta ve kilisede konuşma yaptı. 

DR. ANJEANETTE "AJ" ROBERTS:

Tulsa Üniversitesi’nde kimya derecesi ve Pennsylvania Üniversitesi’nde moleküler biyoloji ve hücre biyolojisi alanında doktora derecesi bulunan Dr. Roberts, bilim ve dinin uyumu, biyokimyasal seviyede yaratılışın delilleri gibi konularda çalışmalar yürütüyor.

DR. JEFF ZWEERINK:

Astrofizikçi olan Jeff Zweerink, bilim ve dinin uyumu, kara enerji, kara madde, exo-gezegenler ve çoklu evren teorileri konusunda anlatımlarda bulunuyor. Bugüne kadar dünyanın çeşitli yerlerindeki üniversitelerde ve kiliselerde konuşmalar yaptı.

Halen California Universitesi (UCLA)’da görevine devam eden Zweerink, kara maddenin tespiti konusunda çalışmalar yapıyor. Makaleleri Astrophysical Journal, Astroparticle Physics, ve Astrobiology gibi birçok hakemli bilimsel dergide yayınlandı.

 

12 conrad

Yaşamın ve Evrenin Kökeni Uluslararası Konferansı, Teknik Bilim Araştırma Vakfı’nın öncülüğüyle başlatılmış bir sosyal sorumluluk projesidir.

60 conrad

Konferans,

-Genetik, biyoloji, paleontoloji, fizik, kimya ve astrofizik bilim dallarının “Yaşam nasıl başladı?” sorusuna ‘Yaratılış’ şeklinde cevap verdiğini gösterdi.

-Alanında uzman, dünya çapında kayda değer sayıda akademik çalışmaya imza atmış bilim dünyasından saygın isimlerin katılımıyla gerçekleştirildi,

118 conrad

57 conrad

Konferanstan bazı başlıklar ise şunlardı:

-İnsanın Gerçek Kökeni

-Neden “Allah Var” Diyorum

-Detaylı Evrim İncelemesi ve Eleştirisi

-Evrenin Başlangıcı ve Yaratılışı

-Canlılık Tarihinin Net Kanıtı Fosiller

5 conrad

Bilim dünyasının önde gelen isimlerinin yanısıra konferansa yurt içi ve yurt dışından akademisyenler, sivil toplum kuruluşları başkanları ve fikir önderleri, gazeteciler, politikacılar da katılımda bulundu. Konferans, dostluk mesajları ve katılımcıların arasındaki işbirliğinin devam etmesi ve insanlığa katkı sağlayacak şekilde bilimsel anlayışın gelişmesine fayda sağlaması temennileriyle sona erdi. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.